Najlepsza frezarka do paznokci – jak wybrać?

Najlepsza frezarka do paznokci – jak wybrać?

Najlepsza frezarka do paznokci – jak wybrać? Piękne, zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Aby wykonany manicure czy pedicure robił wrażenie i cieszył oko, oprócz dobrego lakieru, bazy czy lampy równie istotne jest także dobre opracowanie płytki z pozostałości po wcześniejszym kolorze, jej zmatowienie oraz skuteczne wycięcie skórek. W tym celu zamiast ręcznych narzędzi, takich jak np. pilnik, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości frezarkę. Zastanawiasz się, jaka frezarka do paznokci będzie odpowiednia zarówno dla Twoich, jak i dla paznokci Twoich klientek? Oto garść porad, dzięki którym dobierzesz najlepszy model.

Profesjonalna frezarka do paznokci – do czego służy?

Nim omówimy najważniejsze wyznaczniki dobrej frezarki, najpierw wyjaśnijmy, do czego służy to urządzenie. 

Podstawowym zadaniem frezarki jest usuwanie z płytki paznokcia stylizacji. Frezarkę wykorzystuje się również do opracowywania skórek.

Stosuje się ją wszędzie tam, gdzie zwykły pilniczek nie jest w stanie sobie poradzić. Z jej pomocą można także skrócić paznokcie, wypolerować akryl czy przygotować wgłębienie w sztucznym paznokciu z myślą o ozdobie typu french manicure. Co ciekawe, frezarka sprawdzi się też do usuwania wszelkich odcisków czy nagniotków na stopach.

Rodzaje frezów do frezarki

Oczywiście jedna nakładka, zwana również frezem, nie poradziłaby sobie z realizacją wszystkich wyżej wymienionych zadań. Użycie niewłaściwego frezu mogłoby spowodować ból, a nawet uszkodzenie paznokcia czy skórek. Dlatego tak istotna jest umiejętność dobierania końcówki. Zdejmowanie hybrydy frezarką czy usuwanie skórek powinno odbyć się dopiero po dokonaniu wyboru odpowiedniego egzemplarza.

Zasadniczo frezy można podzielić na kilka rodzajów. Pierwszym z nich są te przeznaczone do usuwania żelu oraz lakieru hybrydowego, drugim natomiast – frezy dedykowane do pozbywania się skórek. Co istotne, korzystając z frezarki podczas usuwania skórek, nie musisz ich wcześniej zmiękczać, przez co Twoja praca jest o wiele wygodniejsza.

Najlepsza frezarka do paznokci – jak wybrać?W zestawie razem z frezarką powinny znaleźć się m.in. takie typy frezów jak: frez mandrel, przeznaczony do usuwania masy akrylowej oraz matowienia płytki paznokcia. Specjaliści od pedicure stosują go także podczas pozbywania się zrogowaciałego naskórka na stopach. Innym ważnym rodzajem frezu jest frez stożek, którym można matowić paznokcie czy usuwać skórki. Jeżeli planujemy usuwanie żelu i ozdób na płytce paznokcia albo zmatowienie tipsa, warto sięgnąć po frez typu igła. Dzięki niemu bardzo dokładnie będziemy mogli również zrobić interesującą nas stylizację. Podczas przygotowywania nowego manicure czy pedicure równie istotne jest nadanie kształtu paznokciowi oraz jego skrócenie. Nie trzeba w tym celu używać pilnika, bo można sięgnąć po frezarkę i nałożyć frez cylinder.

Polecamy sprawdzić:

Tworzywo frezów a ich przeznaczenie

Na rynku profesjonalnych produktów kosmetycznych można znaleźć frezy piaskowe. Są one o wiele delikatniejsze od frezów wykonanych ze stopu metali i obsypanych kruszywem diamentowo-szlifowym, stąd poleca się je przede wszystkim osobom początkującym.

Aby pozbyć się akrylu lub żelu z płytki paznokcia, warto skorzystać z frezów gruboziarnistych z silikonem. Chcąc obrobić wały paznokciowe, sięgnijmy po drobnoziarnisty frez. Skórę na stopach usuniemy z pomocą frezu diamentowego. W celu zmatowienia płytki możemy zdecydować się również na użycie frezu diamentowego lub frezu kamiennego. Ten pierwszy typ sprawdzi się także wtedy, gdy chcemy pozbyć się skórek.

Dobra frezarka do paznokci – czym się wyróżnia?

Podczas wyboru frezarki należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze, zastanów się, czy frezarkę chcesz używać wyłącznie w domu, czy jest Ci ona potrzebna także do obsługi klientek. 

Zwróć również uwagę na to, co chcesz opracowywać za pomocą frezarki. Równie istotne są parametry tego urządzenia takie jak moc czy liczba obrotów na minutę, a także głośność urządzenia.

Wiele frezarek zostało wyposażonych w funkcję twist-lock, która pozwala szybko zmieniać rodzaj frezu. Ułatwia do wyjątkowo pracę stylistce.

Decydując się na zakup frezarki, warto także sięgać po produkty poręczne. Ta wskazówka dotyczy zwłaszcza tych osób, które dojeżdżają ze swoim salonem do klienta. Niektóre frezarki posiadają opcję włączania/wyłączania za pomocą pedału nożnego. To o wiele bardziej komfortowe rozwiązanie, które pozwoli pracować bez odrywania się od pracy. Wystarczy, że stopą naciśniesz przycisk, który zatrzyma lub wprawi w ruch Twoje urządzenie.

Pamiętaj, że dobra frezarka powinna posiadać instrukcję obsługi. Każde tego typu urządzenie – mimo że podobne w swej budowie – może działać nieco odmiennie.

Dlaczego moc i obroty frezarki są tak ważne?

Decydując się na kupno frezarki, zwróć uwagę na jej moc, a także obroty. Zbyt słaba frezarka może sprawić, że usunięcie lakieru czy skórek stanie się bardzo nieprzyjemnym i wymagającym sporej ilości cierpliwości zadaniem. Wybierając frezarkę, zastanów się nad jej przeznaczeniem. 

Jeżeli kupujesz urządzenie tylko do użytku domowego i nie planujesz robić manicure lub pedicure klientom, wystarczy, by frezarka miała mniejszą moc, około 35W. Frezarka do manicure lub pedicure profesjonalnego powinna mieć moc 40-45W.

Zwróć także uwagę na obroty. Dobrze, by frezarka dawała możliwość ich regulowania. Zwykle liczba maksymalnych obrotów frezarek mieści się w przedziale 20 tys.-30 tys. na minutę i takie urządzenia zapewnią wygodę użytkowania. Istotne także, by frezarka posiadała opcję obrotów w prawo i lewo. Niezmiernie ułatwi to pracę, zwłaszcza wtedy, gdy na zmianę opracowujemy obie dłonie.

Frezarka do pedicure z pochłaniaczem pyłu

Jeżeli pracujesz jako pedicurzysta, na pewno zdajesz sobie sprawę, ile pyłu może pojawić się podczas frezowania stopy. Dlatego, świadcząc profesjonalne usługi kosmetyczne, warto zaopatrzyć się we frezarkę, która jest wyposażona w pochłaniacz pyłu. Jak doskonale wiesz, podczas tego typu zabiegu mogą ulatniać się substancje szkodliwe dla Twojego układu oddechowego. Drobnoustroje, resztki lakieru czy żelu nie powinny być przez Ciebie wdychane. Jeżeli więc świadczysz usługi stylizacji paznokci bardzo istotne, by zadbać o frezarkę z pochłaniaczem. Oczywiście nie jest to konieczność, ale w trosce o zdrowie swoje oraz klientów, warto rozważyć tę opcję.

Jak korzystać z frezarki?

Jak już wspomnieliśmy, frezarka do paznokci powinna zostać wyposażona w instrukcję obsługi. Niemniej jednak niemal każdą można użytkować według tych uniwersalnych zasad. Zanim przejdziesz do czynności frezowania, najpierw zastanów się, co będziesz robić. Decyzja dotycząca tego, czy zamierzasz zdjąć skórki, czy może usunąć zrogowaciały naskórek ze stóp powinna wpłynąć na wybór określonego frezu. 

Gdy dobierzesz nakładkę do frezarki, możesz przystąpić do pracy. Ustaw obroty w taki sposób, by Tobie, jak i klientce było wygodnie. Prędkość frezarki dostosuj do Waszych indywidualnych preferencji, zapewniając komfort pracy sobie oraz przyjemność zabiegu obsługiwanej osobie.

Pamiętaj, by nie naciskać zbyt mocno frezarki ani nie wykonywać swojej pracy pośpiesznie, ponieważ Twoja klienta może odczuwać dyskomfort, a czasem nawet ból podczas zabiegu. Co więcej, w ten sposób możesz zniszczyć efekty wykonanej wcześniej pracy czy nawet uszkodzić skórę czy paznokcia.

Działaj delikatnie i ostrożnie zmieniaj kształt paznokcia. Jak zapewne wiesz, stylizacja paznokci wymaga precyzji, dlatego zwracaj na bieżąco uwagę na uzyskiwane efekty, by przez jeden ruch za dużo nie musieć poprawiać wszystkich paznokci.

Równie istotne, co higiena podczas zabiegu jest zadbanie o sterylność i czystość nakładek oraz całego urządzenia po wykonaniu stylizacji. Oczyść frezarkę z pyłu oraz zdezynfekuj ją, by mogła być bezpiecznie wykorzystywana do następnych zabiegów. Zanim odłożysz ją na miejsce, zadbaj o to, by wystygła. Umieszczanie gorącego urządzenia w pudełku może wiązać się z wieloma niebezpieczeństwami, lepiej nie narażać się na tego typu zagrożenia.

Najlepsza frezarka do paznokci to wcale nie ta najdroższa czy z rozmaitymi funkcjami, ale ta, która spełnia nasze oczekiwania i wspomaga naszą pracę.